B I O G R A P H Y

21. února 2015 v 13:18 | Chloe | © ultimate-chloemoretz

Chloë Grace Moretz (* 10. února 1997 Atlanta, Georgie) je americká herečka. Na filmovém plátně debutovala v sedmi letech letech, když se objevila v hororu 3:15 zemřeš. Zahrála si také ve filmech Kick-Ass (2010), Ať vejde ten pravý (2010), Hugo a jeho velký objev (2011) či Temné stíny (2012), Kick-Ass 2 (2013), Zůstaň se mnou (2014) a Equalizer (2014).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chloë se narodila v Atlantě, v Georgii Teri, zdravotní sestře a McCoyovi Lee, plastickému chirurgovi. Má čtyři starší bratry: Brandona, Trevora, Colina a Ethana. V roce 2002 se přestěhovali do New Yorku, protože její bratr Trevor byl přijat na uměleckou školu. Ona mu pomáhala s textem a on ji točil herecké techniky, které se naučil ve škole.Když si uvědomila, jak jí herectví baví, rozhodla se navštiv několik konkurzů.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KARIÉRA
První role přišla s televizním seriálem stanice CBS Záchranáři a její první filmovou rolí byla role v hororovém filmu 3:15 zemřeš, kdy za roli obdržela nominaci na cenu Young Artist Award. Po této roli začala získávat další hostující role v seriálech a menší role ve filmech jako například v Agentovi v sukni 2. Jako Cammie se objevila ve filmu The Poker House v roce 2008.
V roce 2010 přišel zvrat v její kariéře s filmem Kick-Ass. O rok později si zahrála ve thrillerovém filmu Texaský kat a ten samý rok získala roli Isabelle ve filmu Hugo a jeho velký objev. Film byl nominován na 11 Oskarů. V roce 2012 se objevila ve filmu Tima Burtona Temné stíny. V roce 2013 si znovu zahrála roli Zabijačky ve filmu Kick-Ass: Na plný koule, menší roli ve filmu Mládeži nepřístupno a v hororovém snímku Carrie.
V lednu 2013 bylo oznámeno, že si zahraje Miu ve filmové adaptaci novely Zůstaň se mnou. Za roli ve filmu získala cenu People's Choice Award v kategorii Nejlepší herečka v dramatickém filmu.
V dubnu 2014 Sony Pictures oznámilo, že získala roli Cassie Sullivan ve filmové adaptaci románu Ricka Yanceyho, The Fifth Wave. Premiéra filmu je stanovena na 29. ledna 2016.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OSTATNÍ
Kromě světa filmu je Chloë známá i ve světě módy. Do dneška už se objevila a fotila pro časopisy Flaunt, Vogue, Teen Vogue, Jalouse, Marie Claire, Interview, Elle, Love Magazine, InStyle a další. V roce 2012 se stala tváří americké oděvní společnosti Aéropostale. Kromě herectví ji baví balet, gymnastika, plavání, basketbal a videohry. Také si ráda hraje se svými psy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama